CISZE

27 maja do 4 czerwca 2023
Foto Pracownia Wschodnia
CISZE

Stefano Cavallo

Przysłowie mówi, że milczenie jest złotem. Kiedy używasz zbyt wielu słów, w końcu nic nie mówisz.

Cisze to hołd, który chciałem złożyć jednemu z bogactw, które posiadamy, a nad którym nie zawsze się zastanawiamy: tajemniczemu urokowi ciszy. Wszystko bierze się z ciszy: każdy kwiat, każda decyzja, każda niespodzianka, która czai się za rogiem. Nawet te fotografie narodziły się w ciszy i ciemności mojej małej ciemni, którą ustawiłem w ogrodzie mojego domu.

Zaproponowane na wystawie materiały należą do dwóch pozornie odległych od siebie kanałów tematycznych, które łączy – między innymi – właśnie element ciszy: szeptanego zaklęcia pełni księżyca i niepowstrzymanej tajemnicy wody.

Każda prezentowana tutaj fotografia jest ściśle analogowa, uzyskana na kliszy i wydrukowana ręcznie na papierze barytowym.

Stefano Cavallo - urodzony we Włoszech w 1976 roku, mieszka i pracuje w Łodzi z żoną Magdą i trójką dzieci. Jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Łódzkiego. Zajmuje się literaturą i fotografią. Wierzy, że sztuka jest darem, a ponieważ „wszystko, co nie jest dane, przepada”, fotografią zajmuje się po to, by mieć co dawać.

Wernisaż: 27.05.2023 g. 18

wystawa otwarta: 27.05-04.06.2023

środa-piątek 16-20
sobota-niedziela 12-20

Wydarzenie na FB

Zdjęcia z ekspozycji